Warianty szkła

WARIANTY SZKŁA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dajemy Państwu możliwość Zamawiania kabin w kilku wariantach szkła. Dotyczy to zarówno produktów w wymiarach standardowych, jak i niestandardowych.

 

Szkło przejrzyste RadawayPrzejrzyste
Szkło UltraClear RadawayUltraClear
 

 

Szkło satynowe RadawaySatynowe
Szkło grafitowe RadawayGrafitowe

 

Szkło brązowe RadawayBrązowe
Szkło Mirror RadawayMirror

 

Szkło MasterSoft RadawayMaster Soft
Szkło Frame UltraClear RadawayFrame UltraClear

 

Szkło Frame Satyna RadawayFrame Satynowe
Szkło Frame Grafitowe RadawayFrame Grafitowe

 

Szkło Frame Brązowe RadawayFrame Brązowe
Szkło Frame Mirror RadawayFrame Mirror

 

Szkło Factory UltraClear RadawayFactory UltraClear
Szkło Factory Satynowe RadawayFactory Satynowe

 

Szkło Factory Grafitowe RadawayFactory Grafitowe
Szkło Factory Brązowe RadawayFactory Brązowe

 

Szkło Factory Mirror RadawayFactory Mirror
Szkło Radaway

 

OCHRONA SZKŁA

Wszyscy wiemy, jak ważna jest higiena w łazience i jak trudnym oraz czasochłonnym zadaniem jest utrzymanie łazienki w czystości. Dotyczy to szczególnie dużych powierzchni szklanych. Z pewnością wielokrotnie widzieli Państwo ślady po kroplach wody oraz zacieki na szybach w kabinach prysznicowych. Otóż powierzchnia szkła, która wydaje się nam idealnie gładka, w rzeczywistości posiada mikroskopijne pory i wyżłobienia, niewidoczne gołym okiem. Z tego powodu szkło przyciąga i zatrzymuje wodę. Pod wpływem czystej wody zawarte w szkle krzemiany ulegają hydrolizie, w wyniku czego na powierzchni szkła tworzy się warstwa żelu krzemionkowego. Dodatkowo zachodzi reakcja pomiędzy szkłem a zawartymi w wodzie solami żelaza, manganu itp. z tłuszczem oraz detergentami zawartymi w środkach myjących. Prowadzi to do tzw. korozji szkła. Skorodowana i zniszczona powierzchnia szkła jest bardzo trudna do czyszczenia, poza tym na zanieczyszczonej powierzchni rozmnażają się bakterie. Problemy z utrzymaniem w czystości kabin z niezabezpieczonym szkłem z pewnością poznał prawie każdy ich użytkownik, a stosowane w czasie czyszczenia agresywne środki chemiczne tylko pogłębiają proces korozji. Na szczęście postęp technologiczny w zakresie ochrony powierzchni szkła, jaki dokonał się w ostatnich latach, pozwala wyeliminować zjawisko korozji.

 

Ochrona szkła

Stosowane przez firmę Radaway technologie zabezpieczania szkła gwarantują skuteczną i długotrwałą ochronę przed korozją oraz utrzymanie wysokich walorów estetycznych wyrobów. W swojej ofercie posiadamy szkło z zabezpieczeniem: EasyClean®

 

EasyCLEAN®

Powłoka EasyClean® to niewidoczna gołym okiem polimerowa warstwa ochronna, nakładana w procesie obróbki szkła. Ma ona właściwości hydrofobowe, dzięki czemu krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają, nie pozostawiając osadów. Pozbawiona bezpośredniego kontaktu z wodą, zabezpieczona powierzchnia szkła nie koroduje, a osadzanie się na niej wszelkich zanieczyszczeń i rozwój bakterii są wielokrotnie mniejsze niż w przypadku szkła bez powłoki. W procesie nanoszenia warstwa EasyClean® tworzy stałe połączenie z krzemem zawartym w szkle, stając się częścią powierzchni szkła. Powstała w ten sposób powłoka ma charakter trwały i tym właśnie różni się od dostępnych na rynku impregnatów do szkła, które zapewniają jedynie krótkotrwałą ochronę. Niestety, pod wpływem wody oraz środków myjących skuteczność działania powłoki (zwłaszcza właściwości hydrofobowych) stopniowo obniża się, dlatego raz na 6 miesięcy zalecamy stosowanie środka EasyClean® Glass Protector, który odświeża warstwę ochronną.

 

 

UltraCLEAR® _ szkło wyraźnie inne

Szkło UltraClear® odznacza się niską zawartością tlenków żelaza, dzięki czemu jest to produkt o wyjątkowej jasności i przejrzystości. Wykorzystanie nowych rodzajów materiałów do jego produkcji zwiększa zdolność przepuszczania światła i redukuje zielonkawy odcień właściwy dla szkła konwencjonalnego. Jest to szczególnie widoczne w przypadku grubości szkła 6 mm i 8 mm. Zamiast zielonego odcienia uzyskają Państwo niezwykłą przejrzystość i krawędzie w niebieskim odcieniu. Szkło UltraClear® to doskonały wybór wszędzie tam, gdzie liczy się oddanie naturalnych barw oraz przejrzystość. Kryształowa przezroczystość i połysk niezwykle jasnego szkła UltraClear® sprawiają, że jest ono idealnym produktem dla tych, którzy poszukują maksymalnej jasności i wiernego oddania oryginalnych kolorów.

                        UltraClear szkło wyraźnie inne

 PIELĘGNACJA SZKŁA EasyClean®

  • Aby długo cieszyć się zaletami powłoki EasyClean® wystarczy po każdej kąpieli spłukać szkło wodą, aby usunąć z niego pozostałości mydła.
  • Do czyszczenia zalecamy stosowanie miękkiej ściereczki. Trudniejsze do usunięcia zabrudzenia wyczyścić przy pomocy preparatu Glass Cleaner. Nie należy stosować agresywnych środków rozpuszczających i szorujących, gdyż może dojść do trwałego uszkodzenia powłoki.
  • Co 6 miesięcy należy odświeżyć powłokę środkiem Glass Protector. Przed nałożeniem środka Glass Protector zaleca się wyczyścić szkło preparatem Glass Cleaner, aby usunąć z niego ewentualne zabrudzenia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl