Warianty szkła

WARIANTY SZKŁA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dajemy Państwu możliwość Zamawiania kabin w kilku wariantach szkła. Dotyczy to zarówno produktów w wymiarach standardowych, jak i niestandardowych.

 

Warianty szkła

 

OCHRONA SZKŁA

Wszyscy wiemy, jak ważna jest higiena w łazience i jak trudnym oraz czasochłonnym zadaniem jest utrzymanie łazienki w czystości. Dotyczy to szczególnie dużych powierzchni szklanych. Z pewnością wielokrotnie widzieli Państwo ślady po kroplach wody oraz zacieki na szybach w kabinach prysznicowych. Otóż powierzchnia szkła, która wydaje się nam idealnie gładka, w rzeczywistości posiada mikroskopijne pory i wyżłobienia, niewidoczne gołym okiem. Z tego powodu szkło przyciąga i zatrzymuje wodę. Pod wpływem czystej wody zawarte w szkle krzemiany ulegają hydrolizie, w wyniku czego na powierzchni szkła tworzy się warstwa żelu krzemionkowego. Dodatkowo zachodzi reakcja pomiędzy szkłem a zawartymi w wodzie solami żelaza, manganu itp. z tłuszczem oraz detergentami zawartymi w środkach myjących. Prowadzi to do tzw. korozji szkła. Skorodowana i zniszczona powierzchnia szkła jest bardzo trudna do czyszczenia, poza tym na zanieczyszczonej powierzchni rozmnażają się bakterie. Problemy z utrzymaniem w czystości kabin z niezabezpieczonym szkłem z pewnością poznał prawie każdy ich użytkownik, a stosowane w czasie czyszczenia agresywne środki chemiczne tylko pogłębiają proces korozji. Na szczęście postęp technologiczny w zakresie ochrony powierzchni szkła, jaki dokonał się w ostatnich latach, pozwala wyeliminować zjawisko korozji.

 

Ochrona szkła

Stosowane przez firmę Radaway technologie zabezpieczania szkła gwarantują skuteczną i długotrwałą ochronę przed korozją oraz utrzymanie wysokich walorów estetycznych wyrobów. W swojej ofercie posiadamy szkło z dwoma rodzajami zabezpieczeń: EasyClean® oraz ShowerGuard®.

EasyCLEAN®

Powłoka EasyClean® to niewidoczna gołym okiem polimerowa warstwa ochronna, nakładana w procesie obróbki szkła. Ma ona właściwości hydrofobowe, dzięki czemu krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają, nie pozostawiając osadów. Pozbawiona bezpośredniego kontaktu z wodą, zabezpieczona powierzchnia szkła nie koroduje, a osadzanie się na niej wszelkich zanieczyszczeń i rozwój bakterii są wielokrotnie mniejsze niż w przypadku szkła bez powłoki. W procesie nanoszenia warstwa EasyClean® tworzy stałe połączenie z krzemem zawartym w szkle, stając się częścią powierzchni szkła. Powstała w ten sposób powłoka ma charakter trwały i tym właśnie różni się od dostępnych na rynku impregnatów do szkła, które zapewniają jedynie krótkotrwałą ochronę. Niestety, pod wpływem wody oraz środków myjących skuteczność działania powłoki (zwłaszcza właściwości hydrofobowych) stopniowo obniża się, dlatego raz na 6 miesięcy zalecamy stosowanie środka EasyClean® Glass Protector, który odświeża warstwę ochronną.

ShowerGUARD®

ShowerGuard®to dożywotnia ochrona szkła, która zabezpiecza je przed osadzaniem się kamienia i minerałów w skutek działania wody (niezależnie od jej twardości), ciepła, wilgoci i środków czyszczących, zachowując piękno szkła na długie lata. By szkło pozostało czyste i błyszczące wystarczy minimalne czyszczenie. Opatentowany proces produkcji szkła ShowerGuard® wykorzystuje węgiel diamentopodobny, który umożliwia uzyskanie powierzchni będącej integralną częścią szkła. Inaczej niż w przypadku mechanicznie nakładanych warstw, które są rozpylane i tworzą chemiczną błonę wymagającą odtwarzania ze względu na zużycie, ShowerGuard® stanowi trwałą ochronę, której nie trzeba odświeżać ani ponownie nanosić. Zamyka ona powierzchnię szkła i praktycznie zapobiega korozji chemicznej. Powłoka objęta jest dożywotnią gwarancją GUARDIAN.

UltraCLEAR® _ szkło wyraźnie inne

Szkło UltraClear® odznacza się niską zawartością tlenków żelaza, dzięki czemu jest to produkt o wyjątkowej jasności i przejrzystości. Wykorzystanie nowych rodzajów materiałów do jego produkcji zwiększa zdolność przepuszczania światła i redukuje zielonkawy odcień właściwy dla szkła konwencjonalnego. Jest to szczególnie widoczne w przypadku grubości szkła 6 mm i 8 mm. Zamiast zielonego odcienia uzyskają Państwo niezwykłą przejrzystość i krawędzie w niebieskim odcieniu. Szkło UltraClear® to doskonały wybór wszędzie tam, gdzie liczy się oddanie naturalnych barw oraz przejrzystość. Kryształowa przezroczystość i połysk niezwykle jasnego szkła UltraClear® sprawiają, że jest ono idealnym produktem dla tych, którzy poszukują maksymalnej jasności i wiernego oddania oryginalnych kolorów.

                        UltraClear szkło wyraźnie inne

 PIELĘGNACJA SZKŁA EasyClean®

  • Aby długo cieszyć się zaletami powłoki EasyClean® wystarczy po każdej kąpieli spłukać szkło wodą, aby usunąć z niego pozostałości mydła.
  • Do czyszczenia zalecamy stosowanie miękkiej ściereczki. Trudniejsze do usunięcia zabrudzenia wyczyścić przy pomocy preparatu Glass Cleaner. Nie należy stosować agresywnych środków rozpuszczających i szorujących, gdyż może dojść do trwałego uszkodzenia powłoki.
  • Co 6 miesięcy należy odświeżyć powłokę środkiem Glass Protector. Przed nałożeniem środka Glass Protector zaleca się wyczyścić szkło preparatem Glass Cleaner, aby usunąć z niego ewentualne zabrudzenia.

PIELĘGNACJA SZKŁA ShowerGuard®

  • Aby w pełni cieszyć się walorami szkła ShowerGuard® wystarczy po kąpieli spłukać szkło wodą, aby usunąć z niego pozostałości mydła.
  • Do czyszczenia wystarczy jedynie miękka ściereczka lub mokra gąbka, nie ma konieczności stosowania powszechnie używanych środków myjących, lecz gdy zajdzie taka potrzeba, jest to dopuszczalne.
  • Nie należy używać silnych substancji czyszczących oraz ostrych przedmiotów, które mogą uszkodzić powłokę lub szkło

 

Ochronę ShowerGuard® oferujemy Państwu tylko na szkle przejrzystym. Ceny produktów z ochroną ShowerGuard znajdą Państwo, po wybraniu tej opcji podczas składania zamówienia. Jeżeli przy produkcie nie ma tej opcji do wyboru bardzo prosimy o kontakt telefoniczny 32 7558890

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl