Pytania i odpowiedzi

 

 • Kabiny prysznicowe:
   • Czym różni się kabina półokrągła od kabiny półokrągłej typu B?
    Kabiny te różnią się kształtem, o którym decydują szyby ścian stałych. W kabinie półokrągłej (typ A/E) szyby ścian stałych posiadają szkło proste, natomiast w kabinie półokrągłej typu B szyby ściany stałych posiadają szkło gięte (wycinek koła). Kabiny półokrągłe typu A/E pasują na brodzik A/E, natomiast kabiny półokrągłe typu B pasują na brodziki B.
   • Który z proponowanych przez Państwa parawanów nawannowych można składać całkowicie na ścianę?
    W swojej ofercie posiadamy kilka serii parawanów, w których szybę można całkowicie składać na ścianę. Są to serie: – Essenza New PND
    – Fuenta New PND
    – Carena PNJ i PND
    – Eos PNJ, PND
    – Arta PNJ, PND
    Przy wyborze tych parawanów musimy pamiętać o tym, że na ścianie, na którą składa się parawan nie może znajdować się bateria. Jeżeli posiadamy armaturę wannową na krótkim boku możemy zastosować parawan nawannowy Eos PNW.
   • Na jakie brodziki pasują półokrągłe narożne kabiny Radaway?
    Narożne, półokrągłe kabiny pasują na brodzik o promieniu 550.
   • Jakie są różnice między kabinami z serii Essenza New i Fuenta New?
    Kabiny z wyżej wymienionych serii różnią się tylko wyglądem detali tj. uchwyty czy zawiasy. Właściwości techniczne i użytkowe tych kabin są takie same.
   • Co zrobić, gdy wnęka pod zabudowę drzwiami prysznicowymi jest szersza niż zakres regulacji wybranych drzwi?
    Problem ten można rozwiązać:
    1. Kupując profile poszerzające pasujące do danego modelu drzwi (przy modelu konkretnych drzwi wnękowych znajdą Państwo dedykowane profile poszerzające), pod warunkiem, że szerokość profilu pozwoli zredukować różnicę.
    2. Zamówić drzwi o niestandardowych wymiarach.
    3. Zakupić produkt z innej serii pasujący.
   • Jak należy czyścić kabinę prysznicową?
    ◦Każdorazowo po użyciu należy spłukać kabinę czysta wodą, aby zmyć z niej resztki mydła, następnie przy pomocy ściągaczki usunąć wszelkie pozostałości wody.

    ◦Do czyszczenia kabiny należy używać miękkiej ściereczki, trudniejsze zabrudzenia wyczyścić przy pomocy preparatu Glass Cleaner. Nie należy stosować agresywnych środków rozpuszczających i szorujących, gdyż można nimi trwale uszkodzić powłokę Easy Clean.

    ◦Co sześć miesięcy należy odświeżyć powłokę środkiem Glass Protector. Przed nałożeniem środka wyczyścić dokładnie szkło kabiny preparatem Glas Cleaner, aby usunąć z niego ewentualne zabrudzenia.

    ◦Zawiasy, rolki należy przynajmniej raz w roku posmarować wazeliną techniczną lub smarem silikonowym.
   • Czy wszystkie kabiny montowane są do ściany za pomocą profili przyściennych?
    Tak, wyjątek stanowią jedynie kabiny z serii Euphoria, Arta oraz Euphoria Walk-in, które montowane są do ściany za pomocą klamer. W celu zapewnienia szczelności posiadają jednak profile doszczelniające, z których można zrezygnować w przypadku idealnie prostych ścian.
   • Chciałbym zamontować kabinę bez brodzika, czy wymiar podany w specyfikacji kabiny jest wymiarem szyby w kabinie?
    W związku z tym, że w większości przypadków kabina montowana jest na brodziku, standardem jest podawanie wymiarów kabiny jako wymiarów brodzika, na którym jest ustawiana. W rzeczywistości wymiary zewnętrzne kabiny są mniejsze, ze względu na odsunięcie kabiny od krawędzi brodzika. Wymiar zewnętrzny kabiny można odczytać z rysunków technicznych. W przypadku montażu kabiny bezpośrednio na płytkach ważnym wymiarem jest szerokość do linii szyby.
   • Czy kabiny marki Radaway mogą zostać zamontowane bezpośrednio na posadzce?
    Tak. Wszystkie kabiny Radaway można stawiać bezpośrednio na posadce. Dotyczy to również serii Torrenta, która została wyposażona w podkładki dystansujące umożliwiające stawianie tych kabin na posadce.
   • Jak określić wariant kabiny (prawy czy lewy)?
    Stajemy naprzeciw drzwi kabiny. Jeśli zawiasy znajdują się po lewej stronie, mamy do czynienia z lewym wariantem kabiny, jeżeli po prawej stronie – z prawym wariantem kabiny (wyjątek stanowi kabina EOS II KDS). W przypadku parawanów wariant określa strona mocowania profilu przyściennego.
    Wariant kabiny z drzwiami przesuwnymi określa się na podstawie ruchu drzwi – jeżeli drzwi otwierają się na prawo to mamy do czynienia z prawym wariantem kabiny, jeżeli na lewo – z lewym wariantem.

 

    • Brodziki:
    • Czy brodziki podpłytkowe można zamontować na posadzce z ogrzewaniem podłogowym?
     Nie można, gdyż materiał, z którego wykonany jest brodzik podpłytkowy jest doskonałym izolatorem ciepła.
    • Jakim środkiem przykleić brodziki podpłytkowe do podłoża?
     Do przyklejenia brodzików podpłytkowych należy użyć elastycznego kleju do płytek.
    • Czy można zmienić wymiary brodzika podpłytkowego i miejsce ulokowania odpływu liniowego/kratki odpływowej?
     Tak, jest to równoznaczne z zamówieniem niestandardowego brodzika podpłytkowego. Maksymalny wymiar brodzika niestandardowego jaki możemy wykonać to 1,4m x 1,9m.
    • Czy przy zastosowaniu brodzików podpłytkowych z oferty Radaway potrzebna jest jeszcze dodatkowa izolacja przed położeniem płytek?
     Brodziki podpłytkowe nie wymagają dodatkowej izolacji, gdyż są pokryte matą uszczelniającą wykonaną z folii polietylenowej ze specjalną włókniną. Mata ta doskonale zabezpiecza przed wilgocią.
    • Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie brodzika podpłytkowego ( płyty prysznicowej)?
     Zamawiając brodzik podpłytkowy należy zwrócić uwagę na grubość płytek ceramicznych, którymi zostanie pokryty. Brodziki podpłytkowe są przygotowane do dwóch wariantów grubości płytek 8-12 mm i 5-7 mm.
    • Czy brodziki z konglomeratu marmurowego można zamontować na posadzce z ogrzewaniem podłogowym?
     Tak, można pod warunkiem, że zostaną prawidłowo zamontowane ( na nóżkach lub dystansach).
    • Czy można zamówić brodzik prysznicowy w wymiarach niestandardowych?
     Niestety nie ma możliwości wykonania tradycyjnego brodzika w wymiarach niestandardowych.
    • Czy można zmienić miejsce odpływu w brodzikach tradycyjnych?
     Niestety, nie można zmienić miejsca odpływu w brodzikach tradycyjnych.

 

  • Szkło, powłoki ochronne:
  • Które produkty można zamówić ze szkłem ShowerGuard?
   Ze szkłem ShowerGuard można zamówić kabiny prysznicowe, drzwi wnękowe oraz parawany nawannowe ze szkłem prostym o grubości 6 lub 8 mm. Szkło ShowerGuard dostępne jest tylko w wersji przejrzystej.
  • Czy szkło ShowerGuard wymaga odświeżania?
   Inaczej niż w przypadku mechanicznie nakładanych warstw, które są rozpylane i tworzą chemiczną błonę wymagającą odtwarzania ze względu na zużycie, ShowerGuard® stanowi trwałą powłokę, której nie trzeba odświeżać ani ponownie nanosić. Powłoka objęta jest dożywotnią gwarancją GUARDIAN.
  • Jakimi środkami czyścić i pielęgnować kabiny ze szkłem ShowerGuard?
   Aby w pełni cieszyć się walorami szkła ShowerGuard® wystarczy po kąpieli spłukać szkło wodą, aby usunąć z niego pozostałości mydła. Do czyszczenia wystarczy jedynie miękka ściereczka lub mokra gąbka. Nie ma konieczności stosowania powszechnie używanych środków myjących, lecz gdy zajdzie taka potrzeba, jest to dopuszczalne.
  • Czym się różni szkło ShowerGuard od powłoki EasyClean?
   Sposób działania powłoki EasyClean i szkła ShowerGuard jest taki sam. Różnice tkwią w procesie produkcji oraz konieczności odświeżania powłoki.
   Powłoka EasyClean to polimerowa warstwa ochronna nakładana w procesie obróbki szkła. Niestety pod wpływem wody oraz środków myjących skuteczność działania powłoki stopniowo obniża się, dlatego raz na 6 miesięcy zalecamy odświeżanie warstwy ochronnej środkiem EasyClean Glass Protector.
   Szkło ShowerGuard to dożywotnia powłoka na szkle, będąca jego integralną częścią. Inaczej niż w przypadku mechanicznie nakładanych warstw, ShowerGuard® stanowi trwałą powłokę, której nie trzeba odświeżać ani ponowne nanosić. Powłoka objęta jest dożywotnią gwarancją GUARDIAN. .
  • Jak często należy odświeżać powłokę ochronną EasyClean?
   Powłokę EasyClean należy odświeżać środkiem Glass Protector co 6 miesięcy.
  • Jakimi środkami czyścić i pielęgnować kabiny pokryte powłoką EasyClean?
   Do czyszczenia kabin z powłoką EasyClean zalecamy płyny Glass Cleaner i Glass Protector.
  • Czy wszystkie kabiny posiadają powłokę EasyClean?
   Wszystkie serie kabin posiadają powłokę EasyClean – wyjątek stanowią tylko seria Premium oraz Classic.
  • Jak rozpoznać szkło z powłoką EasyClean?
   Krople wody na szybie z powłoką EasyClean nie utrzymują się na powierzchni, tylko spływają. Aby określić, która strona szkła pokryta jest powłoką EasyClean proponujemy przeprowadzić test grubym mazakiem. Na szkle z powłoką EasyClean ślad zrobiony mazakiem rozpływa się. Szyby posiadają fabrycznie naklejki od strony powłoki.
  • Jak działa powłoka EasyClean i szkło ShowerGuard?
   Powierzchnia szkła, która wydaje się nam idealnie gładka, w rzeczywistości posiada mikroskopijne pory i wyżłobienia, w których gromadzi się kamień. Powłoki ochronne gwarantują skuteczną i długotrwałą ochronę przed korozją oraz utrzymanie wysokich walorów estetycznych wyrobów. Dzięki właściwościom hydrofobowym krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają, nie pozostawiając osadów.
  • Co oznacza, że szkło jest bezpieczne hartowane?
   Szkło hartowane jest 3-4 razy bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło o tej samej grubości. Po uderzeniu pozostaje nienaruszone lub pęka w sposób bezpieczny tzn. rozsypuje się na drobne, nieostre kawałki, przez co ogranicza do minimum ryzyko zranienia. Szkło używane we wszystkich kabinach Radaway spełnia wymagania norm dotyczących szkła bezpiecznego PN:EN 12150:1.
  • Jaka jest grubość szkła w kabinach Radaway?
   Grubość szkła w kabinach wynosi od 4-8 mm w zależności od serii kabin. W każdym modelu kabiny znajdą Państwo informacje o grubości szkła.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl