W królestwie czerni

CZARNA STREFA PRYSZNICA

Najmodniejsze kolory we wnętrzach potrafią zmieniać się nawet co sezon. Nie zawsze prognozy trendwatcherów znajdują odzwierciedlenie w ofercie producentów. Z kolei to co firmy z branży prezentują na targach niekoniecznie przekłada się na autentyczne zainteresowanie klientów i popularność produktów. Jednak w przypadku czerni wszystkie te elementy złożyły się w jedną, spójną całość. Już w ubiegłym roku po zakończeniu targów Cersaie dochodziły do nas głosy, że zbliżający się rok upłynie pod znakiem czerni w łazienkach. Co ciekawe, to właśnie segment kabin prysznicowych odpowiedział na ten trend w sposób bardzo dynamiczny i zdecydowany.

 

Kabiny z czarnymi elementami do swojej oferty wprowadziła większość producentów, zarówno polskich i zagranicznych, z tego segmentu.

Drzwi wnękowe Essenza-DWJ-Black-Radaway 

Kolor czarny staje się coraz popularniejszy w projektach architektów wnętrz, projektantów mebli i przedmiotów codziennego użytku.

W Radaway podążamy za najnowszymi trendami i wychodzimy naprzeciwko oczekiwaniom klientów. Spotykamy się z nimi na wielu wydarzeniach branżowych, w tym na targach wnętrzarskich i widzimy ogromne zainteresowanie produktami w wersjach BLACK. Między innymi dlatego wzbogaciliśmy ofertę o produkty w tym kolorze- wyjaśnia Hanna Błaszczak.

 

To co charakterystyczne i ciekawe w przypadku trendu na czerń w strefie prysznica to szybka odpowiedź rynkowa na tendencje obserwowane na targach branżowych - i to nie tylko w wydaniu samych producentów, ale także klientów. Podczas kiedy zazwyczaj trendy z międzynarodowych imprez potrzebują dłuższego czasu (niekiedy nawet kilku lat), aby “zadomowiły” się w polskich łazienkach, czerń w strefie prysznica i czarne kabiny prysznicowe mogliśmy obserwować jednocześnie na tegorocznych targach ISH, jak i w katalogach producentów oraz realizowanych inwestycjach.

 Kabina pentagonalna Essenza New PTJ Black Radaway

Powodów tego zjawiska można dopatrywać się chociażby we wspomnianych wczesnych “początkach” pojawiania się czarnych kabin na rynku (już trzy lata temu) i ogólnej obecności czerni w przestrzeni łazienek w postaci czarnych detali – czy to w formie akcesoriów łazienkowych czy baterii. Chociaż prawdziwy boom na czerń w łazience nastąpił w ostatnim sezonie, to tak naprawdę pojawiała się ona – nawet jeżeli nieco na uboczu innych tendencji wzorniczych – już od kilku lat. Drugą kwestią, która mogła mieć pośredni wpływ na sukces rynkowy czarnych kabin prysznicowych jest popularność stylu industrialnego, który na dobre “zadomowił” się we wnętrzach zarówno publicznych, jak i prywatnych, nie omijając przy tym łazienek.

 Kabina Nes Black KDD I Factory

Na korelację pomiędzy modą na lofty z “wzięciem” jakim cieszą się czarne kabiny prysznicowe zwracała uwagę chociażby Aleksandra Nowocień-Żukowska, Kierownik Działu Marketingu w firmie New Trendy.

 

Trend, na przemysłowe, industrialne i loftowe aranżacje wnętrz trwa od dawna i ma się świetnie, naturalne więc jet, że dotarł także do łazienek. Odpowiedzią na niego są kabiny prysznicowe z czarnymi okuciami, jednak warto pamiętać o tym, że pasują nie tylko do surowych łazienek w takim stylu – równie dobrze prezentują się we wnętrzach białych czy kolorowych- zauważa Aleksandra Nowocień-Żukowska.

Kabina Walk-In Modo New Black II Frame

Industrialny czy loftowy styl stał się propozycją, która z miesiąca na miesiąc przybierała na sile, co zaowocowało pojawieniem się wkrótce wielu produktów – tak z kolei początki czarnych kabin na rynku polskim komentuje Agnieszka Kmieć-Rogulska, również zwracając uwagę na stylistykę loftową, jako kojarzoną z popularyzacją tego typu rozwiązań.

 MODO X kabina montowana do sufitu Black

Powodzenie jakim cieszą się czarne kabiny prysznicowe przekłada się na różnorodności dostępnych rozwiązań. Klienci mogą wybierać wśród szerokiej gamy modeli różniących się sposobem otwierania, kształtem czy wymiarami. Firma Radaway oferuje również warianty zakupu kabin na wymiar.

 

Posiadamy obecnie kilkadziesiąt różnorodnych kabin prysznicowych, drzwi wnękowych oraz parawanów nawannowych z czarnymi elementami, które będą pasować do każdej aranżacji wnętrz. Wsród nich znaleźć można modele z czarnymi profilami, z czarną ramką, jak również z charakterystycznymi czarnymi szprosami – wylicza Hanna Błaszczak z firmy Radaway.

 Kabina Walk-In Modo New Black I Factory

 

 

Autor: Anna Sołomiewicz

Źródło: Łazienka Nr 2 (206) 2019

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl